Den här webbplatsen använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av webbplatsen. Genom att fortsätta använda vår webbplats accepterar du att cookies används. Läs mer om cookies och hur du kan stänga av dem.

OK
Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Personal på Virserums Sparbank

Kontakta oss


Telefon: 0495-311 00 (vxl)

Fax: 0495-317 56 

Skicka e-post 

Kundmottagning

Maija Hjelm
0495-311 13
maija.hjelm@virserumssparbank.se

Ingela Larsson
0495-311 06
ingela.larsson@virserumssparbank.se

Katarina Nordström
0495-311 04
katarina.nordstrom@virserumssparbank.se

Lena Petersson
0495-311 05
lena.petersson@virserumssparbank.se

Privatrådgivare

Katarina Nordström
0495-311 04
katarina.nordstrom@virserumssparbank.se

Åsa Pettersson
0495-311 07
asa.pettersson@virserumssparbank.se

Anita Folkesson
0495-311 12
anita.folkesson@virserumssparbank.se

Företagsrådgivare

Johan Ekelund
0495-311 02
johan.ekelund@virserumssparbank.se

Helena Ljungberg
0495-311 09
helena.ljungberg@virserumssparbank.se

Jennie Gustafsson
Kundtjänst Företag 
0495-311 01
jennie.gustafsson@virserumssparbank.se

Specialistfunktioner i samarbete med Sparbanken

Madeleine Åberg (Jur kand)
Familjejuridik - Familjens Jurist
0491-76 88 40
madeleine.aberg@juristbyran.com

Kristian Wedel
Jord - skog & lantbruk
Magnus Boberg och
Sören Andersson
0495-126 60
Fastighetsförmedling - Fastighetsbyrån

Siwert Gustafsson
Försäkringar - Swedbank Försäkring

Administration

Linda Arvidsson
CFO
0495-311 11
linda.arvidsson@virserumssparbank.se

Gunnel Olsson Örbäck
Säkerhetschef
0495-311 15
gunnel.olsson-orback@virserumssparbank.se

Gunnel Olsson Örbäck
Kreditchef
0495-311 15
gunnel.olsson-orback@virserumssparbank.se

Martina Kjell
Redovisning och rapportering
0495-311 08
martina.kjell@virserumssparbank.se


Oberoende kontrollfunktioner

Henrik Jansson (föräldraledig t.o.m. 2019-02-28)
Riskkontroll och Regelefterlevnad/Compliance
0495-311 10
henrik.jansson@virserumssparbank.se

Nils Rydenfalk 
Compliance
072-208 48 18
nils.rydenfalk@virserumssparbank.se.

Ingrid Weideryd
Internrevision KPMG

Bankledning

Gunnel Olsson Örbäck
VD
0495-311 15
gunnel.olsson-orback@virserumssparbank.se

Stäng Skriv ut